נסיעה ברכב פרטי במהלך נופש בחו"ל מציעה איכות ונוחות בלתי מתפשרות. עם זאת, לפני שאתם ממהרים להשכיר רכב לקראת החופשה שלכם, יש כמה דברים שכדאי לכם לדעת כדי למנוע בעיות או קנסות.

אם אתם בוחרים לנפוש בכמה מהערים הכי מפותחת בעולם, לחופשה קצרה או ארוכה, תוכלו להשתמש בתחבורה הציבורית המפותחת שפועלת בדרך כלל כל ימות השבוע וכמעט בכל שעות היום. אבל אם רוצים חופשה איכותית ונוחה במיוחד, השכרת רכב בחו"ל זה הפתרון הכי טוב.

מתי ולמה זה כדאי?

ככלל, גם אם בוחרים לנפוש בערים סואנות והומות כמו ניו יורק, פריז וכדומה, לא תמיד נוח או אפשר לנסוע בתחבורה הציבורית, למשל כאשר יש מטען גדול וכבד שצריך לקחת או אם רוצים להגיע למקום ספציפי שאליו התחבורה הציבורית לא מגיעה, או במקרה הטובה היא פעילה לעתים רחוקות.

כמו כן, השכרת רכב בחו"ל היא פתרון מצוין למי שמתכוון להיות הרבה זמן בדרכים ורוצה להספיק כמה שיותר בכמה שפחות זמן. זו הסיבה שהרבה ישראלים שטסים לארצות הברית משכירים רכב, כך שיוכלו להגיע ביתר קלות מיעד אחד לאחר בפרק זמן של חודש או אפילו חודשיים.

מלבד זאת, אומנם מחירי התחבורה הציבורית הם נמוכים יותר, אך השכרת הרכב מציעה נוחות גבוהה במיוחד, ואפשרות להיות ספונטניים בכל עת שרוצים, במקום להמתין בתחנה לאוטובוס או לרכבת. יש לציין גם את הירידה במחיר הממוצע לכל יום השכרה ככל שתקופת ההשכרה ארוכה יותר. בהחלט יש מקום לניהול משא ומתן מול חברות ההשכרה השונות.

בדיקות והכנות לפני שיוצאים לדרך

לפני שאתם מזמינים רכב חשוב לבדוק כמה דברים. דבר ראשון, האם מי שמתכנן להיות הנהג התורן במהלך הטיול רשאי לנהוג ביעד המבוקש? כמו כן, אילו רישיונות ו/או אישורים נחוצים על מנת לנהוג ביעד המבוקש כחוק.

עוד דבר שכדאי לבדוק הוא מעבר עם הרכב למדינות סמוכות. במידה ותכננתם לעשות גיחות ליעדים סמוכים בטריטוריה של מדינה אחרת, בדקו אם המעבר אפשרי והאם ביעדים האחרים יש צורך באישורים מיוחדים.

וכמובן, חשוב להכיר מקרוב את כל חוקי התנועה והתעבורה בכל יעד שבו מתכוונים לנהוג או לעשות אליו גיחה קצרה.

ובכל מקרה, מי שרוצה ורשאי לנהוג ברכב, חובה עליו להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי בתוקף.

התנהלות נכונה מול חברת ההשכרה

כדי להימנע מקנסות או הוצאות כספיות גבוהות, שימו לב קודם כל לתנאי ההשכרה כפי שקבעה אותם חברת ההשכרה, לרבות בעניין מילוי מיכל הדלק וניקוי הרכב לפני החזרתו, יום ושעת החזרת הרכב וכן הלאה.

ולסיום, כדאי לכם לעשות ביטוח לרכב כדי לכסות מקרים של תאונות, כולל צד שלישי. שימו לב להשתתפות העצמית ומה בדיוק הביטוח מכסה.

 / סגור לתגובות  / in כללי