השכרת רכב לשימוש פרטי

רוצים רכב פרטי, לתקופה ארוכה או קצרה? אתם לא חייבים לרכוש רכב, ובמקום תוכלו להשתמש בשירות השכרה. בין אם אתם נשארים בארץ או נוסעים לחו"ל, ניתן להשכיר רכב לשימוש פרטי.

השכרת רכב היא היום דבר נפוץ במיוחד, בעיקר בקרב אלו שאין להם רכב פרטי וצריכים אחד שכזה לרגל חופשה או נסיעה ארוכה. היום, השכרת רכב לשימוש פרטי היא אפשרית לתקופות קצרות וארוכות כאחד, והמחירים הם לרוב משתלמים במיוחד.

למי זה מתאים?

אם אתם צריכים להגיע למקום מרוחק מהבית שלכם ואין ברצונכם לנסוע בתחבורה ציבורית, תוכלו להשכיר רכב. אם אתם מתחתנים ורוצים להגיע ברכב פרטי, גם אז תוכלו להשכיר רכב. כמו כן, אתם יכולים להשכיר רכבים פרטיים לטיולים, בארץ או בחו"ל, וזה יהיה נוח ושימושי במיוחד בעיקר עבור טיולים ביעדים שהתחבורה הציבורית אינה מגיעה אליהם.

היום יש שני סוגים עיקריים של השכרת רכב עבור המגזר הפרטי:

השכרה לטווח קצר

השכרת רכב לשימוש פרטי לטוח קצר היא מבוקשת מאוד. ההשכרה יכולה להיות עבור מספר שעות, למשל לרגע אירוע מיוחד, והיא יכולה להיות גם עבור מספר ימים או שבועות, למשל למטרת נסיעה וטיול ביעדים שונים.

בסוג ההשכרה הזה, המחירים יכולים לעמוד על בערך 150 שקלים ליום, תלוי כמובן בסוג הרכב שבוחרים ושנת העלייה שלו לכביש.

השכרה לטווח ארוך

בעבר, ליסינג היה מיועד לשימוש עסקי בלבד, אבל היום אפשר לראות את כל חברות הליסינג מציעות את ההשכרה המיוחדת הזו גם למגזר הפרטי.

ליסינג הוא למעשה השכרה של רכב לתקופה ארוכה- בדרך כלל 3 שנים, שבכל מהלכה המשתמש ברכב משלם מקדמה מסוימת ולאחריה הוא משלם תשלום חודשי של כמה מאות שקלים (או יותר, תלוי ברכב שבוחרים). לאורך כל תקופה הליסינג, הלקוח הפרטי יכול להשתמש ברכב לכל שימוש פרטי שירצה, לרבות נסיעות לעבודה או ללימודים, טיולים עם המשפחה וכן הלאה.

בתום 3 השנים, תקופת הליסינג מגיעה לסיומה והלקוח יכול לבחור באחת משתי אופציות: לקנות את הרכב עבור ההפרש הנותר או להחזיר אותו לחברה ולהתחיל תקופת ליסינג נוספת עם רכב מתקדם יותר.

נקודות למחשבה בנושא השכרת רכב

לא משנה אם אתם רוצים להשכיר רכב לתקופה קצרה או לתקופה ארוכה, יש דברים שרצוי שתבררו מול חברת ההשכרה כדי למנוע טעויות או קנסות ובעיקר בעיות משפטיות.

בתקופה הקצרה, עליכם לברר מתי ואיך עליכם להחזיר את הרכב לחברה- מה היום והשעה המדויקת, ומה לגבי מיכל הדלק או הניקיון של האוטו?

בתקופת השכרה ארוכת טווח כדאי לבדוק את התנאים והמגבלות באשר לתחזוקת הרכב ובנוגע להחזרת הרכב לחברה בתום תקופת הליסינג, למשל מספר קילומטרים שהרכב עבר בממוצע במהלך שנה.

 / סגור לתגובות  / in כללי