האפשרות להשכיר רכב פרטי מאפשרת לכל אחד מאתנו ליהנות מהיתרונות של הרכב הפרטי גם אם אין אפשרות לקנות אחד כזה וגם אם לתקופה קצרה. הנה כמה טיפים לבחירת הרכב המושכר המתאים.

אם רוצים לנסוע לחופשה או טיול בארץ או בחו"ל, ומעוניינים להיות בלתי תלויים בתחבורה ציבורית, ובפרט כאשר יוצאים או חוזרים הביתה בשעה שבה התחבורה הציבורית אינה פועלת, השכרת רכב נותנת לנו עצמאות מוחלטת.

שלא כמו בעלות על רכב פרטי, השכרה של רכבים לתקופה מוגבלת אינה כרוכה בעלויות גבוהות, וגם אם מוסיפים לתקופת ההשכרה את עלויות הביטוח, השתתפות עצמית וכדומה, עדיין מדובר בעסקה משתלמת שחוסכת הרבה זמן ומציעה ניידות בלתי מתפשרת.

בחירת הרכב המתאים

כדי שהשימוש בשירות השכרת רכב יהיה משתלם, חשוב לבחור את הרכב המתאים, הלא לכל אחד ולכל סגנון טיול מתאים רכב מסוג אחר, אבזור אחר, גודל שונה וכן הלאה. את בחירת הרכב שאתם עומדים לשכור עליכם לעשות על בסיס כמה קריטריונים, והם: גודל, אבזור, גיר ומנוע (נפח וכ"ס).

-          באשר לגודל של הרכב, הוא צריך להתבסס על שני דברים, האחד הוא הרכב הנוסעים והשני הוא הציוד שאתם מתכוונים לקחת אתכם. אם אתם משפחה גדולה או אם אתם מחפשים מרחב ונוחות בתא הנוסעים, בחרו רכב גדול. ובהקשר לציוד, אם אתם מתכוונים לקחת הרבה ציוד למשל לקמפינג, בחרו רכב עם תא מטען גדול.

-          הגיר הוא עניין של הרגל. אם אתם לא רגילים לגיר ידני מומלץ לקחת רכב עם גיר אוטומט.

-          את האבזור של הרכב בחנו לפי נוחות הנסיעה שאתם רוצים לקבל במהלך תקופת ההשכרה, ובדוק כיצד האבזור יכול לשרת אתכם. לדוגמא, אם אתם נוסעים עם ילדים קטנים שנוטים להיות חסרי מנוחה בזמן נסיעה, תוכלו להשכיר רכב שיש בו מסכים המותקנים על גבי משענות הראש, כך שהילדים יוכלו לצפות בתכנים בידוריים שיעסיקו אותם.

-          לנפח המנוע ולכוחות סוס יש חשיבות גדולה בבחירת הרכב, ואלו צריכים להיבחן בהתאם לתנאי הדרך שאתם צפויים לנהוג בהם. אם המסלול שלכם כולל הרבה עליות, כדאי לבחור ברכב עם כמה שיותר כוחות סוס, ובפרט אם אתם מתכוונים לטייל עם מטען במשקל כבד. ככל שיש לרכב יותר כוחות סוס והמנוע שלו גדול בהתאם, הנסיעה תהיה "חזקה" יותר והרכב יצליח לתת לכם נסיעה חלקה וללא מאמץ בתנאי דרך רבים.

בשירותי ההשכרה, זה לא רק הרכב שקובע כי אם גם השירות שמקבלים. מומלץ לבחור בחברת השכרה מקצועית שיכולה להציע שירות ברמה הגבוהה ביותר, משלב ייעוץ וליווי בבחירת הרכב ועד לתום תקופת ההשכרה.

ולסיום, שימו לב לתנאי ההשכרה ואל תחרגו מהם, לרבות יום ושעת ההחזרה של הרכב לחברה, גובה השתתפות עצמית, ניקיון הרכב וכדומה.