לפעמים השכרה של רכב היא עדיפה על פני קנייה ואחזקה של רכב, בעיקר מבחינה הכלכלית, אבל לא רק. יש בזה הרבה נוחות, ואנחנו יכולים לבחור מתי נוהגים ומתי משתמשים בתחבורה הציבורית.

היום, רכב הוא משהו שקשה מאוד בלעדיו, ויש תקופות שבהן הקושי גובר. אף על פי שאפשר תמיד להשתמש בתחבורה הציבורית, או אפילו לפדל על האופניים, השימוש ברכב הוא נחוץ לכולנו, בעיקר למשפחות, משום שהוא חוסך לנו זמן רב.

אבל כשיש כבר כל כך הרבה הוצאות מעבר, כמו שכר דירה, או לימודים לילדים, איך יכול האדם הממוצע לקנות לו רכב? קניית רכב במצב שכזה היא אסון כלכלי למשק הבית. אם תוסיפו לזה את העלויות של ביטוחים, דלק, טיפולים וכדומה, מדובר בהוצאות כמעט בלתי אפשריות.

השכרת רכב היא הפתרון

עוד ועוד אנשים מתחילים להבין שהשכרה של רכב היא הפתרון המושלם. בניגוד למה שהרבה חושבים, ההשכרה אפקטיבית לא רק במקרים של נסיעה לחו"ל או נסיעות מיוחדות ברחבי הארץ. מדובר בהחלטה הגיונית ומשתלמת במקרים רבים. למה? דבר ראשון, רכב מאבד מערכו, ועל כן אחרי קנייה של רכב ושימוש בו לתקופה של שנה לפחות, תמיד נאלץ למכור אותו בפחות מהמחיר שאנחנו שילמנו. במצב כזה אנחנו מרגישים מופסדים. לעומת זאת, השכרת רכב אומנם כרוכה בתשלום, אבל מבחינה פסיכולוגית אנחנו לא מרגישים שאיבדנו כסף או שיצאנו פראיירים.

מתי זה כדאי?

לפני שבוחרים לשכור רכב, חשוב לדעת למי ובאילו מצבים זה כדאי. ההשכרה יעילה למשל כאשר בבית אחד צריכים שני רכבים לתקופה מסוימת, או אם יש רכב לא חזק מספיק כדי לשרוד נסיעה בדרכים מסוימות וצריך משהו אחר באופן זמני. יש עוד הרבה מצבים שבהם השכרה של רכב היא עסקה משתלמת על פני אחזקת רכב לתקופה ארוכה. משום כך, כדאי לבחון את האפשרות לשכור, במקום להשתמש ברכב הקיים או לקנות רכב נוסף.

זה לא רק הכסף

לא רק העניין הכלכלי הוא שהופך השכרת רכב לכדאית הרבה פעמים, אלא גם עניין הנוחות. לפני הכל, העובדה שקיימת האפשרות להשכיר רכב נותנת לנו את השליטה בבחירה בין תחבורה ציבורית לרכב פרטי, ואת היכולת להחליף בין שני אלה בכל עת שנרצה.

מלבד זאת, אורח החיים של רובנו הוא קדחתני, וראוי שנפנק את עצמנו בכל דרך אפשרית, כולל שימוש ברכב פרטי. לא רק שזה חוסך זמן בהגעה מנקודה אחת לאחרת, זה גם נותן לנו כמה דקות של מנוחה ובריחה מרעש, המולה ואנשים.

בחירת הרכב הנכון

אם כבר מחליטים להשכיר רכב, חשוב לבחור את הרכב הנכון שיספק את כל הצרכים והדרישות, לרבות מנוע חזק, בידוד חזק של רעשים מבחוץ, מושבים נוחים וכדומה.